Lepszego autobusu na moje pożegnanie 307 w tym roku nie ma. 10 godzin nią na 307 w sobotę to świetna przygoda. Scania bardzo pasuje do tej linii i szkoda, że normalnie na niej jest nie do spotkania, a wystąpienie jej na niej tym razem to anomalia, której pomogłem zaistnieć.
30 sierpnia 2025 - 12:27, pętla Pieczewo
Ostatni dzień linii 129. Na zdjęciu jej przedostatni kurs w kierunku Olsztynka. Lubiłem tę linię i będzie mi jej brakowało. Jej rozkład w momencie likwidacji: Plac Roosevelta: 4:42, 5:42, 7:42, 14:45, 15:45, 16:45, 19:00 Olsztynek: 5:42, 6:41, 8:41, 15:48, 16:48, 17:48, 20:00
29 sierpnia 2025 - 16:50, ul. Śliwy
29 sierpnia 2025 - 16:27, ul. Pieniężnego
29 sierpnia 2025 - 16:18, al. Piłsudskiego
Ktoś męczy się jedyną taką Scanią na mieście przy 28 stopniach i nie jestem to ja. Tak nie może być. Ale porządek zostanie wkrótce przywrócony i nie będę rozstawał się z moimi wozami.
29 sierpnia 2025 - 15:42, ul. Lubelska
W lipcu pętla Cementowa doczekała się odnowienia.
27 sierpnia 2025 - 19:57, pętla Cementowa
Scania w środku dnia to świetny widok.
25 sierpnia 2025 - 11:02, al. Piłsudskiego
Nie mogę przestać zachwycać się tym, w jak idealnym stanie zachowała się ta Scania. Hamulce, skrzynia biegów i silnik działają perfekcyjnie względem reszty z tej serii, którym w większości przynajmniej w jednej z tych kwestii coś dolega. Jest to naprawdę doskonały egzemplarz i po przeanalizowaniu wszystkich zalet i wad mogę stwierdzić, że mój ulubiony ze wszystkich autobusów w taborze. Idealnie wypełnia miejsce wspaniałej 965, którą niestety nie mogę zbyt często się nacieszyć ze względu na jej brak biletomatu. 903 do niej niedaleko, więc każdy dzień spędzony w niej jest bardzo udany. A delektowanie się nią w sobotę to jeszcze większa przyjemność.
23 sierpnia 2025 - 15:25, pętla Brzeziny
Smutny będzie czas, gdy w tym miejscu zabraknie takich jak 907.
22 sierpnia 2025 - 19:47, zajezdnia
Najlepsza okrąża dyspozytornię, by postawić się pod brzozą na przerwę przed kursem do Dywit.
22 sierpnia 2025 - 19:44, zajezdnia
Gdzie ja, tam Scania. Doskonałe autobusy. W żadnym innym tak dobrze mi się nie siedzi. Dla mnie są idealne pod każdym względem. Mają tyle zalet, że delektując się nimi da radę zaakceptować brak klimy. Żadnym innym wozem w naszym taborze nie jeździ mi się tak dobrze, jak nimi, a już na pewno nie żadnym Solarisem. Pozycję za kierownicą oraz prowadzenie w MAN-ach 2032-2037, 157, 965 oraz Volvo również uwielbiam, ale najlepsze na zawsze pozostaną dla mnie te Scanie.
22 sierpnia 2025 - 6:42, ul. Knosały
Buduje się kolejny blok.
21 sierpnia 2025 - 16:22, ul. Synów Pułku
21 sierpnia 2025 - 16:10, ul. Pstrowskiego
Te świetne autobusy wreszcie wyjeżdżają na linie.
21 sierpnia 2025 - 11:50, ul. Wawrzyczka
Nadeszło ochłodzenie, więc Scanie są wybudzane już nie tylko przeze mnie, ale również przez przypadkowych kierowców. 909 to ja wybudziłem dzień wcześniej. Przyjemna sztuka, mimo fotela bez żadnej regulacji.
20 sierpnia 2025 - 8:11, ul. Partyzantów
Ciekawy wybór na 12 godzin linii 135, biorąc pod uwagę konieczność dwukrotnej lub nawet trzykrotnej ręcznej zmiany kierunku na każdym kółku.
18 sierpnia 2025 - 14:00, ul. Augustowska
Najlepsza zmierza na zakończenie swojego ostatniego kursu na dzień. W przeszłości nigdy nie myślałem, że jeszcze w obecne wakacje będzie można zrobić jej zdjęcia. Przez ten czas zgromadziła ich pokaźną liczbę, a kolejne wciąż dochodzą.
18 sierpnia 2025 - 17:23, ul. Wyszyńskiego
Green Festival tak samo jak co roku.
17 sierpnia 2025 - 14:28, ul. Dworcowa.
18 sierpnia to ostatni dzień tymczasowych kursów do Słonecznej Polany.
17 sierpnia 2025 - 13:31, ul. Lotnicza
17 sierpnia 2025 - 13:20, ul. Lotnicza
Wreszcie jakiś inny wóz niż 907 i od razu czuć różnicę w jeździe. Ta potrafi podjeżdżać pod górki.
14 sierpnia 2025
Brać taki autobus na wycieczkę poza Olsztyn to sama przyjemność. Mimo że 907 jest powolna, to i tak jeździ się nią cudownie.
13 sierpnia 2025
12 sierpnia 2025 - 6:21, ul. Pstrowskiego
12 sierpnia 2025 - 5:52, ul. Pstrowskiego
Nie myślałem, że zrobię tu jeszcze zdjęcie autobusu po 2019 roku. Wszystko wskazywało na to, że ta trasa podzieli los 103 do Brzezin, która zniknęła na zawsze. Dla kierowców dojeżdżanie tutaj lub zajeżdżanie w przypadku kursów do Łupstychu to niezbyt korzystna zmiana, bo skraca się przez to przerwa, która i tak dotknięta jest opóźnieniami.
11 sierpnia 2025 - 11:03, ul. Lotnicza
Niepodziewanie po sześciu latach przerwy 107 wróciła na Słoneczną Polanę. Już tutaj kursowała od czerwca do końca września 2019. To był jej pierwszy i ostatni rok w tym miejscu ze względu na brak powodu do wznowienia. Tym razem motywacja się znalazła w postaci ograniczonego dostępu do Plaży Miejskiej w dniach 8-18 sierpnia. Dzięki temu w tych dniach możemy spotkać tu 107 w godzinach zbliżonych do kursowania 307.
11 sierpnia 2025 - 10:52, ul. Lotnicza
Wróciła ponownie.
11 sierpnia 2025 - 7:22, al. Piłsudskiego
Jako że obecnie 907 była codziennie wystawiona w gotowości do jazdy, dostałem ją kilka razy i nawet zacząłem się do niej przyzwyczajać. Niestety jest jedną z gorszych. Jej hamulce nie są najgorsze, ale daleko im do poziomu 903. Niestety męczy ją poważny brak mocy. Nie potrafi redukować biegów, pod górki ledwo się wtacza i ogólnie bardzo wolno jeździ. Do tego bardzo słabo chodzi w niej poziomowanie i przylęk. Więcej wad niż zalet względem pozostałych z tej serii, ale i tak wolę ją niż wiele innych wozów.
8 sierpnia 2025
7 sierpnia 2025 - 6:42, al. Piłsudskiego
Lepszego przeguba nie ma. Idealny. Po każdym spotkaniu z nim aż nie chce się wysiadać. 10 godzin na 107 nim to sama przyjemność.