Gietrzwałd 2022

 Jak co roku z okazji uroczystości odpustowych w gminie Gietrzwałd uruchomione zostały linie specjalne G-1 (Dworzec Główny <-> Gietrzwałd) i G-2 (Panasa/Krasickiego-Wilczyńskiego <-> Gietrzwałd). W porównaniu do poprzedniego roku zmienił się koszt podróży, ponieważ w tym roku wynosił aż 8zł za bilet normalny oraz 4zł za bilet ulgowy, a także została zmniejszona ilość brygad do 16.
Warto dodać, że w gminie Gietrzwałd działa komunikacja gminna, która składa się z 5 linii, a jedną z nich jest linia 534, która z Naglad przez Gietrzwałd, Sząbruk, Gronity dojeżdża do Dajtek i kursuje w każdy dzień tygodnia. Koszt podróży tą linią wynosi 3zł, co stanowi mniej niż połowę ceny biletu normalnego linii G-1 i G-2, a trzeba pamiętać, że na liniach specjalnych nie obowiązywały bilety okresowe (w tym m.in. miesięczne czy 24-godzinne), ani darmowe przejazdy dla osób powyżej 70 roku życia.

Cała akcja od strony komunikacji miejskiej odbywała się w asyście nadzoru ruchu MPK oraz ZDZiT, jak i pojazdu technicznego MPK.
Z tego miejsca chcieliśmy podziękować MPK za możliwość wspólnego uczestniczenia w tej akcji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *