Autosan H9-35 dla MKM Olsztyn

Ikarusy, „Ogórki”, Jelcze i nie tylko możemy spotkać w różnych polskich miastach jako autobusy zabytkowe, niestety przez długi czas Olsztyn nie postarał się o taki pojazd, pomimo takiej możliwości. Przez lata miłośnicy komunikacji miejskiej z Olsztyna zachęcali władze do zachowania chociaż jednego autobusu, który mógł być wizytówką Olsztyna. Nie wykorzystano tej okazji nawet przy odbudowie starej zajezdni trolejbusowej.

W 2019 r. powstał profil FB „Komunikacja Miejska w Olsztynie – historia i teraźniejszość”, który w 2021 roku zmienił nazwę na MUZEUM KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W OLSZTNIE. Stworzyliśmy własną stronę WWW, gdzie powstała np. fotogaleria, wraz z spisem taboru. Wiemy, że zachowanie historii w temacie transportu jest bardzo ważne. Nawet to co się dzieje na naszych oczach, czyli budowa linii tramwajowej za chwilę będzie historią. My własnymi środkami staramy się to wszystko archiwizować, aby w przyszłości nowe pokolenia mogły zobaczyć dorobek wielu ludzi zaangażowanych w tworzenie komunikacji zbiorowej.

Tym razem mamy bardziej namacalny pomysł. To zakup i remont autobusu Autosan H9-35 z ZKM Szczytno, wszystko dzięki wsparciu władz Szczytna, a w szczególności Pana Krzysztofa Mańkowskiego Burmistrza Szczytna oraz władz ZKM Szczytno.

Nie będziemy prosić władz Olsztyna o wsparcie dlatego, że nie chcemy być zależni(chyba nie musimy dodawać dlaczego). Zresztą sami wiecie, że(jak to mawiał klasyk) w Olsztynie na takie fanaberie “PIENIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE”, jednak my wierzymy w mieszkańców Olsztyna i okolic, dla których takie inicjatywy mają sens.

Dlatego zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe na remont naszego zabytkowego “Psiuka”.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy i zapraszamy do współpracy!

5 thoughts on “Autosan H9-35 dla MKM Olsztyn”

  1. Trzam kciuki, mam nadzieję że remont będzie polegał na przywróceniu oryginalnego wyglądu z przodu i tyłu autobusu.

  2. A co z tym drugim Autosanem h9-35 z ZKM Szczytno? Bo od dłuższego czasu stoi na zajezdni bez tablic rejestracyjnych i wogóle nie jeździ.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *