Psiukiem po warmińskich ścieżkach

Przygotowania naszego Autosana do sobotniej wycieczki „ścieżkami Warmii” rozpoczęły się już w piątek. Trzeba było maszynę podładować , odpalić, testowo się przejechać i posprzątać. Sprawy techniczne ogarniał Rafał Zadrożny. Gadał i sprzątał autobus Kamil, Maciej Urbanek dokumentował przygotowania i ciągle biegał za autobusem lub przed autobusem. Tu zgodnie stwierdziliśmy, że musi popracować nad kondycją. Akcją dowodził i ogarniał wszelakie techniczne rzeczy miłośnik kotków.

W sobotę rano, był kontrolowany rozruch. I się udało…

Po godzinie ósmej wyjechaliśmy z tajnej bazy w kierunku Dworca Głównego.

Tam czekali już na nas uczestnicy wycieczki. Choć prawda jest taka, że chłopaki z Ostródy wyjechali z nami z Kieźlin. O godzinie 9:20 na pokładzie Autosana był komplet uczestników i można było udać się zaplanowana trasą, a ta była zaplanowana bardzo malowniczo. Odwiedziliśmy Łupstych, Gutkowo, Jonkowo, sklep, Świątki, sklep, Głotowo, Dobre Miasto, sklep, pętla Radostowo, Studzianka , Frączki i do Spręcowa. Nie zabrakło fotostopów podczas których zostało wykonanych setki pięknych zdjęć

W Głotowie na krótką przejażdżkę dosiadł się Pan Andrzej Abako – Starosta Olsztyński, który również z sentymentem wspominał czasy młodości. Jednocześnie podkreślał, że dopiero kiedy po jakimś czasie wsiądziemy do autobusu z lat siedemdziesiątych i zobaczymy czym teraz mamy możliwość podróżować, zauważymy przeskok technologiczny i jakościowy jaki dokonał się na przestrzeni lat w transporcie zbiorowym.

W Spręcowie czekało już rozpalone ognisko, gdzie przy pieczonej kiełbasce i soku z malin kontynuowane były panele tematyczne na tematy wszelakie. Tu podziękowania dla Sołtysa Spręcowa Krzysztofa Kulasa, za gościnność. Przed godzina 16:30 Autosan odwiózł uczestników wycieczki do Olsztyna.

Bezpiecznie wozili nas – Kamil Szumowski i Rafał Zdrożny

Marudził – Redaktor Karol

Gadał – wiecie kto zawsze dużo gada.

Jednak wszyscy uczestnicy zadbali o wspaniałą atmosferę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *